Jarní líčení pro rok 2009

30. dubna 2009 v 17:36 | Rao |  Beauty
S make-upem to letos nepřehánějte. Líčení je sice samozřejmosti, ale hory líčidla nanesených na pokožku módní zrovna nejsou. Také jak v této sezóně na to?

Makeup - základem jsou přirozené barvy v odstínu vaší pokožky

Pro letošní jaro byste měly opět volit přírodní, nevýrazný make-up, který vytváří přírodní dojem. Pleť by měla být rozzářená a svěží. Jemné odstíny jí dodají zdravý vzhled. Základem přirozeného nalíčení je vyživená a jemná pokožka, proto před každým líčením naneste na obličej jemnou vrstvu krému a důkladně jej rozetřete. Poté pečlivě naneste make-up po celém obličeji až na krk a směrem k dekoltu.

Barva make-upu by měla být v odstínu vaší pokožky, ne tmavší, ale ani ne světlejší. Make-up není forma, jak se "opálit" za dvě minuty! Na podkladovou vrstvu následně aplikujte jemné množství pudru. Opět v odstínu vaší pokožky. Pokud chcete vypadat opravdu přirozeně, dávejte pozor také na množství.

Celkový dojem můžete zvýraznit jemným odstínem tvářenky, kterou byste měly volit také podle odstínu vaší pleti.Oči - dodejte jim výraz pomocí kvalitní řasenky

Oči by měly taktéž tvořit přirozený vzhled. Pro letošní jaro byste měly volit kouřové nebo pastelové barvy stínů, které doladí jemné linky a řasenka.

Začneme tužkou, kterou nejdříve lehce obtáhneme horní víčko a posléze dolní. Linku vedeme od vnitřních koutku směrem ven. U kraje oka by měla být linka silnější a výraznější. Poté naneseme stíny, které se mohou barevně různě kombinovat podle vaší fantazie, ale dejte pozor, ne všechny barvy se k sobě hodí. Další možností je nanášet jednu barvu od světlejší po tmavší odstín. V obou případech by tmavší a výraznější barva měla být na vnější straně koutku, tímto docílíte přirozenějšího účinku. Pro zpestření můžete nanést světlý odstín také ke koutku směrem pod dolní víčko.

Pokud máme stíny i linky nalíčeny podle svých představ, zvýrazníme řasy vhodnou řasenkou. Řasenka je v této sezóně tím, co má dodat vašim očím nejvíce výrazu. Proto použijte prodlužovací a zahušťovací řasenku.

Co se týče obočí, s hrubým výrazným obočím již nezaujmete. Letos je v módě jemné, přirozené světlé obočí, které nekazí dojem celkově svěžího obličeje.Rty - výrazné, ale ne v křiklavých barvách!

Rty by měly výrazně doplňovat obličej, ale nejsou vhodné příliš syté a výrazné barvy rtěnek. Měly byste volit spíše světlejší a přirozenější odstíny, které se doladí leskem. Možností je také pouze lesk s jemným barevným nádechem, který dodá rtům zdravý a mladistvý vzhled.

Konturovací tužky používejte pouze ve stejném odstínu jako je rtěnka - ne tmavší. Mohou vám
pomoci dosáhnout efektu větších rtů.

zdroj: moda.cz


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama